Osallistu webinaariin: Design. Print. Deliver. Esittelyssä 3D-tulostuksen kattavin koulutus.
Tule pe 12.6. klo 9–10 järjestettävään webinaariin kuulemaan, miksi Etteplanin ja 3D Formtechin ensi syksynä järjestämä koulutus on alan edistyksellisin, monipuolisin ja aidosti liiketoimintaan sovellettava oppimiskokonaisuus.
Järjestämme loppuvuodesta 2026 suunnittelijoille ja valmistusratkaisuista päättäville ammattilaisille koulutuksen Design. Print. Deliver. The Complete Hands-on Journey to Professional AM. Koulutuksessa saat erittäin kattavasti pro-tason tietoa 3D-tulostuksesta, mutta pääset myös työntämään kädet saveen, kun suunnittelet ja valmistat oman 3D-tulostetun kappaleesi.
Mitä kaikkea koulutuksella on tarjottavanaan ja sopiiko se juuri sinun ja tiimisi tarpeisiin? Osallistu maksuttomaan webinaariin, jossa kerromme lisää koulutuksen sisällöstä.
Aika: pe 12.6.2026 klo 9.00–10.00
Paikka: Microsoft Teams
Webinaarissa saat:
- käsityksen AM-teknologioiden nykytilasta ja kypsyydestä vuonna 2026
- aitoja case-esimerkkejä 3D-tulostuksen menestyksekkäistä toteutuksista
- ymmärrystä siitä, miten voit käyttää 3D-tulostuksen mahdollisuuksia omassa työssäsi
- tietoa 9-osaisen koulutuksen toteutuksesta.
Webinaarissa ovat äänessä Etteplanin ja 3D Formtechin kokeneet ammattilaiset, jotka toimivat kouluttajina myös syksyn kokonaisuudessa.
Iikka Rytkönen, Etteplan
Team Manager, AM Specialist, DfAM & tuotekehitys
Toni Järvitalo, 3D Formtech
CEO, AM Specialist, prosessit & materiaalit
Varaa paikkasi webinaariin 12.6.
Saat osallistumislinkin sähköpostiisi. Nähdään linjoilla!